Fotogalerie:

Oslava Vánoc 2005 proběhla ve dvou fázích. Nejprve o týden dříve u bráchy v Brně a potom v Třinci s tradiční Štěpánskou oslavou, tentokrát v Komorní Lhotce. Protože jsem se věnoval hlavně konzumaci jídla a pití, na focení moc času nezbylo, ale pár fotek se nakonec vydařilo...
Vánoce 2005


O víkendu 12-13.11.05 jsme navštívili Brněnskou výstavu Sport Life. Spolu s Hankou, Martinou a Davidem jsme byli připraveni utratit velké peníze, ale jaké bylo naše překvapení, že jednotlivé firmy nejen že nedávaly slevy, ale ani nebyly žádné výprodeje loňského zboží! Jedinou světlou výjimkou, kterou musím zmínit, byla firma LAWI cyklodresy. Od ostatních máme pouze přísliby a katalogy, což taky není k zahození, ale na kolo si je nevezmem.
Celkově bylo na co koukat, ikdyž jsme od toho všichni čekali trochu víc... Posuďte sami: Sport Life Brno


V neděli 30.10.05 proběhla další bike akce: Amerika s Fialkou.
Amerika s Fialkou


V neděli 23.10.2005 proběhla cykloakce: Za barvami podzimu.
Za barvami podzimu


Už je to tak, že jsme přežili Posázavského drsoně! Ale měli jsme na mále...:o) Na startu, na hlavním nádraží, nás stanulo pět, zkušenostmi a větrem ošlehaných borců a šestý se přidal na výjezdním místě ve Stránčicích. Absolvovali jsme 102 km dlouhou trasu, poznamenanou 5-ti defekty a jedním pádem, ale také úžasnými sjezdy a nádhernou krajinou. Vše jsme zakončili u mě, u pohárku vína a kusu žvance.
Hanba všem, kteří váhali a nepřijeli...
Posázavský drsoň 8.10.05
Posázavský drsoň očima Švícka

Ve čtvrtek 29.9.05 se uskutečnil cyklovýlet "Bike Berounka". Přestože počasí dopoledne nevypadalo nejlépe, sešlo se nás na Smícháči 7 odvážlivců a vyrazili jsme okolo vody do Berouna a zpátky přes Velkou Ameriku a Prokopské údolí do Prahy. Někteří odvážlivci dorazili až ke mě, kde jsme to oslavili pár pohárky piva a vína a k tomu jsme měli mušle na buzaru a steaky. Prostě povedená taškařice...
Bike Berounka

O víkendu 23-25.9.05 jsme se sešli celá rodina v Třinci na oslavě mamčiných narozenin. Ke shlédnutí jsou jsou fotky z výletů před i po oslavě a taky všechny dobroty, které jsme konzumovali, jako např. kaviár podávaný na ledu a zapíjený šampaňským, nebo kozích, ovčích a dalších sýrů dovezených z Korsiky.
Narozeniny mamča

Dne 20.9.05 jsem s zůčastnil cyklistického výletu, který připravila Hanka "ŠVÍCKO" a všichni, kteří se zalekli ranního chladného počasí, si teď můžou trhat vlasy, že s námi nejeli. Sešlo se nás pět, svaly a optimismem oplývajících cyklistů v Dejvicích a následnou jízdou přes Babu, Šárecké údolí, Nebušice, Horoměřice, Tuchoměřice, Okoř, Zákolany, Otvovice, Velké Přílepy, Úholičky, Podmořáň, Roztoky, Suchdol a Lysolaje, jsme zvládli něco přes 60 kilometrů. V příjemné atmosféře, v poklidném tempu, za slunečného počasí a s konzumací několika piv, jsme si vše nádherně užili a už teď se těším na další akce. Kdo má zájem o nezmenšené fotografie a podrobný plán cesty, tak mu ho rád na požádání zašlu:o)
Výlet na kole 20.9.05

Tak jsme po nějaké době zase něco ugrilovali a aby toho nebylo málo. tak jsem si před tím udělal menší výlet na kole. Vyjímečně jsem si na těch 70 kilometříků vzal foťák a mohl jsem tak vyfotit Okoř, cestu podél Vltavy, Roztocký přívoz a závěrečný výjezd na Babu (pro ty kdo neví, je to zřícenina), následně na to jsem s pomocí Buf a Párka udělal Mušle na buzaru, vlastně to dělala Buf, ale já jsem úspěšně zavazel :o) a potom jsme upekli pár makrel. Prostě takový normální večírek...
Výlet na kole a grilování 8.9.05

Další výzva zdolána! Křivoklát 2.9.05. Je pravda, že jsem to očekával o trochu snažší... a protože mi zkolabovaly baterky ve foťáku a zvládly jen 6 fotek, tak jsem se trošku rozepsal :o)

Vyrazil jsem hned po snídani, v pravé poledne, dobře známým směrem okolo letiště Ruzyně k zámku Nižbor. Již cestou jsem se rozhodl, snad ukolébán dvoudenním odpočinkem, že pojedu terénem a po první občerstvovačce (tatranka) a konzultaci s mapou jsem hrdinně uhnul z toho nudného asfaltu a vyrazil "po červené". Hned jsem si začal jízdu více užívat a když jsem zdolal první brod bez pádu do vody, div že jsem si nezačal prozpěvovat. Ovšem po malém sjezdu, který jsem striktně odmítl vyjet zpět, jsem zjistil, že červená značka je pryč. Po určení světových stran pomocí Slunce a digitálních hodinek jsem zjistil, že pokračuji správným směrem a zvesela pokračoval. Jen do té doby, než jsem nějakému chataři vjel na zahrádku. Pravda, nejdříve jsem myslel, že třeští zrak na mé vypracované tělo, na kterém není ani gram nadbytečného tuku, ale záhy jsem pochopil, že se mu nelíbil můj precizně provedený smyk na jeho anglickém trávníčku. Naštěstí se nezmohl na slovo, natož na nějakou akci a já radši dupnul do pedálů a ten vyrytý drník, jsem mu zadním kolem zase zasadil zpět. Potom už jsem celkem snadno, po konzultaci s dalšími 2-mi domorodci, třemi brody a dvojím přenášením kola, našel cestu z údolí a radostně zjistil, že jsem si zajel jen 5 kiláčků. Dál jsem radši pokračoval po asfaltu až na Křivoklát, kde mě to opět "popadlo". Po poslední fotce, kterou jsem vyždímal z leklých baterek, z nejvyššího místa nad Křivoklátem (kaple sv. Eustacha), jsem se slovy "teď tě ty mrcho neztratím" uhnul na oblíbenou červenou. Následoval naprosto úžasný čtyřkilometrový sjezd po lesní cestě, který mi dokonce připoměl mé dávno přešlé mládí strávené v Beskydech. Hned jak mě zarazila vodní nádrž Klíčava, která k mému údivu není na kopci, ale v údolí, jsem pochopil, že když se jede z kopce, budu muset šlapat do kopce. "Teď je čas na zkratku!", řekl jsem si a už jsem vytahoval mapu. Hned jsem ji uviděl! Uhnu ze své oblíbené červené a pojedu krásnou neznačenou cestou mezi kopci, které bych jinak musel objet. Stačí správně odbočit na jednu ze tří možných odboček. Již na třetí pokus se mi to podařilo a já radostně vyrazil. Pravda, řadil jsem stále lehčí a lehčí převody a má rychlost se pohybovala okolo 7 km/h, na čemsi, co se v mapě opovážili zaznamenat jako cestu, ale to 6-ti kilometrové stoupání se opravdu vyplatilo! Ušetřil jsem celé 2 kilometry! Zbytek si bohužel nepamatuji zcela přesně, protože od 90-tého kilometru jsem přestal vnímat okolí. Snad jen, poblíž Kladna mě v kopci dojel "borec na treku" a s úsměvem se otázal: "tak jak ti to šlape?" Hned jak jsem po minutě popadl dech a povedlo se mi vyloudit přes rozpraskané rty slova: "právě jsem překonal stovku a hledám hospodu!", kdy následnou větu: "dochází mi voda" už neslyšel a radši se soucitným pohledem odbočil.
Dojel jsem! Přežil jsem! Horká sprcha a následné 3 piva mi dodaly tolik sil, že jsem začal plánovat další výzvu: Karlštejn. Cesta je jednoduchá, pořád po červené...
Výlet na Křivoklát

V neděli 28.8. proběhlo zapíjení Kuby Dušánka, který se poprvé podíval na tento svět ve středu 24.8. Samotný Kuba s maminkou na fotkách není, protože foťák přinesl až Houba později (já, hlava děravá, jsem ho nechal doma). Šťastný otec si při rozpalování grilu málem uřízl palec, ale naštěstí v hospodě byli hasiči, kteří provedli odborné ošetření a následné přesné dávkování anestetika ve formě fernetu, rumu a medoviny značně urychlilo léčení a Kubovi zajistilo pevné zdraví.
Zapíjení Kuby Dušánka

A už jsem zase o rok starší... Hlavní oslava proběhla v Třinci, neboli přesněji v Jablunkovské Rybárně, kde jsme si dali skromný obídek, který se protáhl až na večeři. Přestože nový jídelní lístek ještě nebyl připraven, dostali jsme jako první chod candáta, který byl více než vkusný a už teď se těším na příští návštěvu a na jestera. Navíc jsem získal novou přezdívku: "OGO", kterou vymyslela má neteř a která se nezvykle rychle ujala. Jen doufám, že nebudu muset přejmenovat tyto stránky:o)
Celý víkend byl hodně povedený, jak je doufám vidět z přiložených fotek...
Narozeniny

Pozor, pozor! Blíží se moje narozeniny, které jedu slavit na Moravu, proto jsme teď o víkendu snědli několik mrtvých zvířátek a zapili to zkvašenými hrozny. Proběhli pstruzi, krůta, kuře v hořčičné a kuře v zázvorovo-jogurtové omáčce a já dostal vynadáno, že pořád kupuji jen dietní věci:o) Příšte se polepším a bude pečené kolínko...
Vše začalo už dopoledne, kdy jsem vytáhl Kačku na kolo a přestože tempo bylo odpočinkové, povedlo se ji po 20 kiláčcích odrovnat zadní středy takovým způsobem, že z kola je zábradlí:o) Odpoledne jsme to museli pořádně zapít, mimo jiné kmínkou, která chutná i těhotným (Peťule jen vstřebávala aroma:o))
Grilování 13.8.05

V sobotu 6.8.2005 jsem absolvoval svůj první triatlon! Pravda, byl zkrácenej (400m plavání, 12km kolo, 4 km běh), ale přesto mi dal pořádně zabrat. Navíc jsem tam poprvé viděl toho "úžasného šílence" Petru, která mě nejdříve na celou akci zlanařila, pak se ji samotné moc nechtělo, aby nakonec skončila třetí a potom nafotila mě jak se trápím:o) Ovšem celá akce byla fakt bomba! Petro, díky! Nakonec jsem nedopadl úplně nejhůř (14-tý ze 32) a hlavně jsem zjistil, že to, co předvádím ve vodě není plavání, ale pouze snaha udržet se na hladině a neutopit se. Nicméně už se těším na další akci...
VLKANČICKÝ TRIATLON 6.8.05
Triatlon z pohledu ostatních

Tak konečně dodávám poslední sadu fotek z Třince. Dopoledne jsme vyrazili celá rodina (pouze brácha už odjel) na bowling a završili jsme to večeří v Jablunkovské Rybárně. Kdo tam ještě nebyl, tak o něco přišel... Sám jsem zvládl dva luxusní chody a cestu zpátky jsme se stavili na pohárek (3 lahve) do pizzerie v Třinci. Co dodat:o)
Návštěva rybárny 2.8.05

Konečně jsme se tento víkend sešli celá rodina v Třinci a jak už to u těchto setkání bývá zvykem, stálo to za to! Hned v pátek po příjezdu, jsme šli zkontrolovat kvalitu piva v Selské krčmě, kde jsme naladili formu na sobotní zahradní párty v Komorní Lhotce. Počasí i organizace byly výtečné, voda v bazénu dostatečně mokrá a pivo tak dobré, že ta malinká, 50-ti litrová bečička, došla ještě před naším odjezdem (a to se uvažovalo o třicítce). Věřím, že si z toho Ivan s Daliborem vzali ponaučení a příště budou mít připravenu rezervu.
Selská krčma
Zahradní párty Ligotka


Jak je vidět, tak mé cyklistické úspěchy začínají narůstat:o) V neděli 24.7. se mi podařilo pokořit Říp, myslím tím i výjezd až na vrchol bez přestávky a zjistil jsem, že patří k nejprudším kopcům, které jsem pokořil. Nevím, kdo tu cestu stavěl, ale mohl tam udělat nějakou zatáčku, aby to nebylo tak prudký. Jiak to bylo "jen" 113 km. Jak se již stává samozřejmostí, pořídil jsem pár fotek, aby nebyly pochybnosti...
výlet na Říp

Tak tohle byl opravdu povedený víkend. Začalo to sobotním grilováním a přestože nás bouřka několikrát vyhnala z terasy, zvládli jsme plněná rajčata, kuřecí steaky, tatarák, žraloka a pražmu. Prostě základem je se nepřejídat.
V neděli holky jely na koňskou farmu (jezdit, pořád byly přejedené ze soboty) a protože jely na kole, přidal jsem se jako navigátor. Projel jsem Berounsko a zjistil, že i nedaleko od Prahy se dají najít kopce:o) Hlavně ten k zámku Nižbor celkem prověřil. Když jsem pak vyzvedl ty dva namožené zadky, měl už jsem toho celkem dost a byl jsem rád, že jsme se stavili na jídlo. Poslední fotky jsou už po dojezdu, na baráčku, u lehké večeře ze zbytků ze soboty...
Víkend 16-17.7.2005

Po dlouhé době jsem vyrazil na nákup vína, protože sklep zel prázdnotou a dokonce se mi povedlo sehnat řidiče (ještě jednou tímto Kačce děkuji), takže jsem mohl koštovat a vybrat ty nejpovedenější vzorky. Je pravda, že se mi situace zlehka vymkla z rukou, ale přesto jsem byl schopen po dojezdu uvařit večeři, nalahvovat veškeré víno a dokonce ho uložit ve sklepě. Víc si toho nepamatuji, ale podle fotek je to asi vše:o)
Vinný lístek je k dispozici u mě, ochutnávka po dohodě kdykoli...
nákup vína 9.7.2005

Dovolená v Třinci. Pokud se budete divit, že někde chybím, tak je to z důvodu výletů na kole, kdy jsem po dlouhé době zase zdolal Lysou horu a to, že jsem vyjímečně:o) vidět se sklenkou alkoholu je díky dobrým výsledkům testů. Holt asketický život je znát...
Dovolená v Třinci.

Fotky z Vranova, které myslím nepotřebují další komentář.
Vranov

Tak tady jsou ty očekávané fotky z neděle 19.6. Poté, co jsem najel za víkend 160 km na kole (cítím formu...) jsme všichni vyrazili na pivo, ještě že ta hospoda je hned vedle a protože nejsme žádní hospodští povaleči, sedli jsme si ven. Upozorňuji, že hospoda U kapličky zahrádku nemá, což nám, znalcům, vůbec nevadilo. Alča, přestože šla ještě běhat, polkla před tím pár škopků a získala si tím naše sympatie. Potom už jsme se vrhli na konzumaci čerstvě dovezených sýrů a vína z Francie, o což se postarala Kačka a získala tím také hodně plusových bodů. Holky, plusové body jsou i za domácí práce, tak hurá do nich...
Neděle 19.6.2005

Dne 12.6. se k nám přijeli podívat Lála s rodinou, pro ty neznalé ještě stále s Darjou a Bárou a dokonce zůstali přes noc. Jak nás znáte, tak to podle toho také vypadalo. Zlehka jsme se podívali na mé ubývající zásoby vína ve sklepě a ráno se nám do práce příliš nechtělo. Ty dvě zchvácené postavičky jsou naše spolubydlící s přítelem, kteří si byli před pitím zaběhat.
Keršnerovi v Lysolajích 12.6.2005